Co ma szwindel do der Schwindel? 

Znasz odpowiedź na to pytanie?
Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi TAK - Gut!
transparency static image
Jeśli już znasz język niemiecki, a jeszcze nie wiesz jak wykorzystać ten atut zawodowo, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Dołącz do zespołu Financial Crime Unit i łącz umiejętności analityczne z praktycznym wykorzystaniem języka niemieckiego.

Zespół Financial Crime Unit to ponad 1300 osób w PwC, które na co dzień świadczą usługi doradcze i wsparcie operacyjne dla globalnych instytucji finansowych w obszarze Anti-Money Laundering, Risk, Regulatory, ESG i innych usług finansowych. 

Save the date! 

Chcesz bliżej poznać codzienność pracy zespołu FCU - koniecznie zapisz się na nasz webinar "Co ma szwindel do der Schwindel" 15 maja. To świetna okazja, aby dowiedzieć się z jakimi zagadnieniami mierzą się eksperci i ekspertki tego zespołu, jak wygląda ich ścieżka rozwoju oraz jak dbamy o nasze relacje i zdrowe podejście do pracy.

Dowiedz się więcej o wydarzeniu >
passion

Odwróć karty ze słówkami i sprawdź, czy wiesz co oznaczają:

Poznaj osoby z zespołu Financial Crime Unit i ich historie:

Analyst in the Financial Crime Unit at PwC. She has gained substantial experience in Financial Services in the role of business Analyst. Her level of expertise covers accounting, budgeting and business plan presentation as well as income and expenditure control. Proficient in the transaction monitoring and anti-money laundering fields, her main area of interest combines this expertise with a passion for languages. Prior to joining PwC, she has gained experience in the field of accounting records, invoicing and payment verification.
img1
Paola Agamennone
Analyst
Warszawa
Weronika jest Specjalistką ds. Operacji w Financial Crime Unit w PwC. Swoje czteroletnie doświadczenie w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy zdobywała również w międzynarodowym banku i innej firmie konsultingowej. Ukończyła lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Gdańskim, co pozwoliło jej na swobodną współpracę z niemieckojęzycznymi klientami. Przez okres swojej pracy w AMLu rozwijała swoje umiejętności w takich dziedzinach jak KYC (poznaj swojego klienta), czy monitorowaniu transakcji. W PwC udało jej się również brać udział w inicjatywach związanych z językiem niemieckim, jak i kulturą obszaru niemieckojęzycznego.
img2
Weronika Miotke
Operations Specialist
Warszawa
Marcin ma 45 lat, urodził się w Gdyni, a od 10 roku życia mieszkał w Niemczech. W 2013 roku wrócił do Polski. Jego kariera obejmuje różne etapy, z których pierwszym było stanowisko kierownika w małym zespole, który wysyłał personel pielęgniarski do Niemiec. Jednak zdecydował się na dalsze wyzwania. Następnie został kierownikiem zespołu w call center, gdzie spędził kilka lat obsługując niemieckojęzycznych klientów. W 2016 zmienił pracę i zaangażował się w projekt związany ze sztuczną inteligencją. Następnie zdecydował się, aby przejść do nowej branży i roli. Został kierownikiem operacyjnym w branży mikro mobilności w Trójmieście. Po krótkim epizodzie jest teraz w PwC i pracuje dla niemieckiego klienta.
img3
Marcin Łoziński
Experienced Team Leader
Gdańsk

Poczuj naszą atmosferę

Media player
Media player
Media player

Tak wygląda proces rekrutacji
z językiem niemieckim

Aplikacja do PwC

Aby ułatwić komunikację z naszym międzynarodowym zespołem, prosimy o załączanie CV w języku angielskim. PwC jest zespołem reprezentowanym przez wiele narodowości, dlatego też, aby umożliwić wszystkim członkom zespołu pełne zrozumienie i ocenę aplikacji, prosimy o przesyłanie dokumentów w języku angielskim.

Rozmowa telefoniczna

Oliwia, Weronika lub Julia (Rekruterki z zespołu FCU), skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby omówić podstawowe kwestie dotyczące rekrutacji. Lokalizację, w której szukasz pracy, dostępność na pełen etat, Twoje oczekiwania finansowe, wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Możesz spodziewać się również wymiany zdań w języku angielskim. Rozmowa trwa około 20 minut

Sprawdzenie znajomości języka niemieckiego

 Test pisemny i rozmowa telefoniczna po niemiecku.

Spotkanie rekrutacyjne

Z uwagi na to, że rekrutacja odbywa się w całości online, wymagany jest stały dostęp do internetu i komputera/laptopa z funkcją kamery i mikrofonu.
Spotkanie trwa 1,5h i składa się z:
  •  Case Study - fikcyjny, biznesowy scenariusz, oceniający naturalne predyspozycje do myślenia analitycznego (wiedza z zakresu AML nie jest wymagana). Na początku spotkania otrzymasz materiały do zadania oraz 40 minut na analizę zawartych informacji. Następnie do spotkania dołączy Team Leader z zespołu FCU, przed którym przedstawisz swoje wnioski i rozwiązanie zadania w formie ustnej prezentacji. (W przypadku rekrutacji na stanowisko Starszego Analityka - do prezentacji dołącza dwóch Team Leaderów z FCU). Materiały oraz Twoja wypowiedź będą w języku niemieckim.
  • Rozmowa rekrutacyjna - 30-minutowy wywiad rekrutacyjny z jednym z liderów zespołu FCU. Rozmowa będzie przeprowadzona w języku angielskim.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Weronika Bębnowska 
Specjalistka ds. Rekrutacji
E-mail: weronika.bebnowska@pwc.com